olena smirnova jurnalistОлена Смірнова

Журналіст (Луганська область)

У рамках україно-литовського проекту реалізовує тему

«Захист прав людей, постраждалих від війни: мешканців окупованої території, мешканців населених пунктів поблизу зони бойових дій, волонтерів, ветеранів, колишніх політичних в’язнів та їхніх родин, внутрішньо переміщених осіб»

Починала свій творчий шлях у крайовій газеті на Чукотці, де тоді мешкала з батьками. Потім закінчила факультет журналістики Далекосхідного державного університету (м. Владивосток РФ). У Донецьку почала працювати в шахтній багатотиражці, потім були міські та обласні тижневики: «Місто», «Донецькі новини» та обласна газета.

20 років (до травня 2020 року) відпрацювала у газеті «Факти та коментарі». Нині є позаштатною авторкою суспільно-політичного інтернет-браузера «Трибун».

«У рамках проекту «Стимул для незалежної журналістики в регіонах України» досліджую тему положення найбільш уразливої категорії заручників окупованих територій: цивільних полонених – в’язнів до совісті та засуджених за кримінальні злочини, які не були передані для відбування покарання на мирну територію України та перебувають у місцях ув’язнення в ОРДЛО.

Мета дослідження: надати міжнародне звучання проблемі та привернути максимальну увагу мешканців Європи, у тому числі її правозахисних структур до розробки механізмів тиску на країну-агресора, політика якої і призвела до окупації частини територій України та породила ці проблеми. А також виявити проблеми у процесі реінтеграції звільнених в’язнів совісті та закликати державні та громадські структури до вирішення цих проблем. Принагідно висвітлюю життя на окупованих територіях та проблеми, з якими стикаються українці, які проживають в окупації та їхні близькі, які виїхали на мирні території, але змушені вирішувати питання своєї рідні в ОРДЛО».

Всі учасники проекту

Влад Боднар

Журналіст Влад Боднар

Юрій Павлишинець

Журналіст Юрій Павлишинець

Назарій Вівчарик

Журналіст Назарій Вівчарик

Тарас Зозулінський

Журналіст Тарас Зозулінський

Тарас Боросовський

Журналіст Тарас Боросовський

Людмила Макей

Журналістика Людмила Макей

Світлана Ісаченко

Журналістика Світлана Ісаченко

Галина Халимоник

Журналістика Галина Халимоник

Олена Смирнова

Журналістика Олена Смирнова

Ольга Григор’ян

Журналістика Ольга Григор’ян

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist