При обговоренні конфлікту, що вирує зараз довкола Кам’янецької школи (колишній Глибоцький район, нині Чернівецький), цілком готової до здачі в експлуатацію, але так і не зданої через великий борг перед підрядником за виконанні роботи, один користувач ФБ (у нього в друзях лише Богдан Ковалюк) написав, що, мовляв, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук не хоче витрачати бюджетні кошти незрозуміло на що, тому і не включив будівництво цієї школи в список об’єктів на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). І якщо директор фірми-підрядника Василь Бічер (депутат Чернівецької облради, до слова) завершував школу за свої 16 мільйонів, то повертати їх йому не обов’язково. Спочатку треба розібратися з цим будівництвом.
Спасибі, Тарас Савченко, за чудовий пас прямо під кільцем!
Про це і говоримо – давно слід розібратися з усіма довгобудами соцсфери на території області, у які з подачі Чернівецької ОДА Державний фонд регіонального розвитку разом з освітніми субвенціями держбюджету продовжує з року в рік щедро вгачувати державні мільйони, не цікавлячись освоєнням попередніх.
Реконструкцією школи у Горішніх Шерівцях на Заставнівщині (Чернівецький район) почали ще у 2012 році, з 24 мільйонів гривень будівництво зросло до 65 мільйонів. В рамках відкритого 5 серпня кримінального впровадження за фактом руйнування набудованого, місцеві правоохоронці підозрюють значні розтрати з привласненням державних коштів.
І так на кожному довгобуді.
Кам’янецька школа, до речі, до довгобудів не відноситься. Її збудували під ключ за неповні три роки.
«Ми довели, що на об’єктах з бюджетним фінансуванням можна працювати швидко, якісно, без відкатів і безбожного накручування кошторису, – зазначає Петро Панчук, депутат Чернівецької районної ради, який сьогодні б’ється на всіх владних рівнях і гілках за позитивне вирішення проблеми школи у Кам’янці. – Зрозуміло, що це багато кому не сподобалося. Керівництво Чернівецької облдержадміністрації продовжує спрямовувати кошти ДФРР на сумнівні довгобуди, з якими давно слід предметно розібратися, не тільки в Горішніх Шерівцях».
Об’єктивно розібратися, приміром, з будівництвом школи в гірській Усть-Путилі (Вижницький район) закликала Неля Малько, яка очолює асоціацію органів місцевого самоврядування Чернівецької області і донедавна входила в регіональну конкурсну комісію з відбору проектів ДФРР, що діє при Чернівецькій ОДА.
«У лютому цього року, нехтуючи думкою членів конкурсної комісії, облдержадміністрація кинула на Усть-Путильський довгобуд з фонду розвитку 11 мільйонів гривень. Важко підрахувати, скільки замуровано державних коштів на цій школі за більш ніж десять років її так званого будівництва і куди вони взагалі пішли. Державний фонд регіонального розвитку повинен працювати на розвиток громад, а не на чиїсь приватні кишені», – заявляє Неля Малько, яку за її непримиренну позицію у відборі проектів недавно виключили з регіональної конкурсної комісії разом з кількома іншими її колегами за ініціативи голови ОДА Сергія Осачука. Це окрема тема для розмови.
Довгобуд школи на Путильщині, який закладали ще при Володимирові Кулішу у далекому 2008 році (зацініть масштаб!), недавно відвідав депутат облради Олексій Грушко, голова постійної комісії з питань інвестицій, проектів регіонального розвитку та міжнародного співробітництва.
Ось що він написав на своїй сторінці ФБ: «Школу ніяк не можуть збудувати. Тому що щоразу раптом з’ясовується, що проект застарів і його вартість раптово збільшується удвічі. Готовність об’єкта 90% станом на листопад 2020. Але потім чомусь з’ясувалося, що треба більше 10 млн грн. Знов. Їх таки виділили на цей рік через ДФРР. Але з початку будівельного сезону так ніхто на об’єкті не з’явився. І діти 1 вересня знов підуть вчитися до старих будівель».
Але Сергій Осачук «оберігає» не тільки державний бюджет. Бюджет рідної Буковини також. Він тупо не дає можливості депутатам обласної ради до нього приступити і розподілити кошти на вирішення нагальних проблем краю.
З цього приводу голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко ще місяць тому направив своєму візаві у виконавчій владі офіційного листа, схожого на ультиматум (додається нижче), де вимагає, щоб ОДА нарешті надала облраді до 30 липня цього року (!) офіційний висновок щодо факту перевиконання дохідної частини загального фонду за завітний період.
«Відповіді з ОДА досі немає, – каже депутат облради, голова постійної комісії з питань бюджету Іван Шевчук. – Ми, до речі, не стоїмо осторонь проблеми Кам’янецької школи. Обласна рада цього року виділила 5 млн грн на цей об’єкт, хоча він повинен фінансуватися все ж з державного бюджету. Як не як він входить в національний президентський проект «Велике будівництво» і 1200 учнів цієї школи не повинні бути заручниками незрозуміло яких ігрищ».
Замовник будівництва Камянецької школи – Чернівецька районна держадміністрація ще вивчає суть конфлікту по Камянецькій школі і ще не знає, як його вирішити. 1 вересня – вже на носі.
Discussion about this post