Стимул для незалежної журналістики в регіонах України
No Result
View All Result
УКР
  • Home
  • Project participants
  • Trainers
  • Terms of the competition
  • Home
  • Project participants
  • Trainers
  • Terms of the competition
No Result
View All Result
Stimulus for independent journalism across the regions of Ukraine
No Result
View All Result
Home Halina Khalimonyk

У Біляївській лікарні розгортають ковідний госпіталь у всіх відділеннях, окрім поліклінічного

08.11.2021
Author Halina Khalimonyk
Reading Time:1 Mins. Read
1 0
A A
0
У Біляївській лікарні розгортають ковідний госпіталь у всіх відділеннях, окрім поліклінічного

Нарада у лікарні почалася 12 жовтня о 22.00 та всі питання технічного плану вирішили 13 жовтня о 17.00

Поширити на FacebookПоширити на TwitterНадіслати через Телеграм

Це рішення було ухвалено у вівторок, 12 жовтня, департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, а 13 жовтня Біляївську лікарню включили до переліку опорних лікарень 2-ої хвилі, які задіяні у ліквідації наслідків епідеміологічної ситуації. Напередодні пізно ввечері в приміщенні лікарні відбулася зустріч керівників лікарні, завідувачів відділень з керівницею обласного департаменту Наталією Одарій-Захар’євою, де обговорили ситуацію, що склалася у закладі з боргами по заробітній платні, а також можливість включитися у боротьбу з новою хвилею інфекційного захворювання.

За словами Біляївського міського голови Михайла Бухтіярова останні тижні вся його робота зосереджена на ситуації, як вийти з кризового стану, в якому опинилася біляївська лікарня. Заборгованість з виплати заробітної платні до цього часу складає два місяці – серпень, вересень. Попри те що за деякими пакетами лікарня збільшила надходження, про це ми розповімо в окремому матеріалі, але все одно відчуває фінансові проблеми, які тягнуться вже майже півроку. І найперше питання, яке поставили представники медичного колективу під час зустрічі – чи виплатять людям заборгованість із заробітної платні, адже робота в ковідних відділеннях – це збільшене навантаження на персонал, який і так фактично є героєм, адже продовжує надавати медичну допомогу людям, не отримуючи зарплатню протягом тривалого часу.

– У мене є працівниці з інших населених пунктів, які кажуть, що не мають як доїхати до робочого місця, – говорить завідувач реанімаційного відділення Володимир Журавель, – має бути погашена заборгованість, а потім говорити з ними про перехід на роботу в ковідний пакет.

Окрім того, потрібні будуть фінанси на придбання ліків, що входять до ковідного пакету, розводка кисню поверхами лікарні, оскільки він підведений лише в дитяче та інфекційне відділення, посилення штату реаніматологами та середнім медперсоналом.

Наталія Одарій-Захар’єва, керівниця обласного департаменту охорони здоров’я відповіла, що частину коштів на покриття боргу за зарплату перерахують з обласного бюджету найближчими днями, з людьми розрахуються за серпень, а з коштів НСЗУ, які прийдуть за вересень (станом на 13 жовтня їх ще не перерахували) – за вересень.

Також з обласного департаменту охорони здоров’я нададуть частину медикаментів, дезрозчинів, халатів, масок, виділять гроші на забезпечення багатоповерхівки киснем, щоб лікарня не витрачала ці кошти з власних ресурсів, а все зароблене змогла спрямувати на забезпечення працівників зарплатнею на умовах ковідного пакету. Окрім того, колектив посилять мобільними бригадами медиків з інших лікарень області, що дозволить розгорнути ковідний госпіталь на 250 ліжок на всіх поверхах стаціонарного відділення лікарні. Наразі тут і так приймають хворих на ковід, поки що виключно в інфекційному відділенні, яке фактично заповнене, не маючи при цьому ковідного пакету.

Наталія Одарій-Захар'єва

Разом з медиками та представниками департаменту з технічних питань Наталія Одарій-Захар’єва пройшлася лікарнею, інфекційним відділенням, щоб зрозуміти, як найбільш ефективно розгорнути тут госпіталь, які ресурси варто задіяти. Вже у п’ятницю тут планують проєктувати кисневу станцію для 5-поверхівки.

Як найбільш ефективно розгорнути госпіталь

– Це наразі вимушена міра, на жаль, люди пропустили момент затишшя, коли можна було отримати щеплення та зменшити навантаження на лікарні, не зупиняти знову життя в країні, – відзначила Одарій-Захар’єва, – сьогодні ми маємо не просто нову хвилю, а хвилю, яка зачепила дітей, дуже сильно страждають вагітні жінки, яких доводиться рятувати по 4-5 на добу.

Під час термінової наради у лікарні 12 жовтня, 22.00
Під час термінової наради у лікарні 12 жовтня, 22.00

Водночас, відзначають, що це тимчасовий захід. Як тільки чергова хвиля ковіду схлине та зменшиться кількість хворих, лікарня зможе повернутися до звичного режиму роботи. У подальшому ж, доля закладу буде залежати від якісного адміністрування, менеджменту, оптимізації під потреби громади, відзначила представниця департаменту.

Також, відзначимо, що у закладі сталася низка кадрових змін – звільнилася завідувачка інфекційним відділенням Світлана Бондарчук, яка перейшла працювати сімейним лікарем до Маяківської амбулаторії, наразі вона погодилася повернутися на півставки працювати в міську лікарню, звільнилася медична директорка Ірина Проскура, а на її місце повернувся Віталій Маковецький.

Важливо: маршрут нековідних пацієнтів

За словами медичного директора Віталія Маковецького, протягом дня вони вирішували питання, яким буде маршрут пацієнтів з Біляївської громади, навколишніх сіл на час, поки вся будівля стаціонару буде працювати як ковідний госпіталь.

Тут відзначають, що є три ситуації, в кожній з яких потрібно буде діяти за певним алгоритмом.

1. Більшість звернень має переключитися на сімейних лікарів. Поліклінічне відділення працюватиме, тож консультативну допомогу вузьких спеціалістів усі зможуть отримати на місці за направленням сімейного лікаря, поки Одещина не перейшла в червону зону.

2. Якщо у людини гострий, невідкладний стан, але він не потребує блискавичного втручання (наприклад, у жінки почалися перейми, людина втратила свідомість та не приходить до тями), потрібно звернутися на Швидку допомогу, їх доставлять в Одесу або сусідні населені пункти в лікарню відповідного профілю. Інформацію про те, що Біляївська лікарня стає опорною з лікування COVID-19 передали в екстрену службу, вони в курсі та попереджені.

3. Якщо трапилася невідкладна ситуація, коли людину можуть не встигнути довезти до Одеси (вогнепальне поранення, пошкодження частин тіла, де терміново потрібно зробити операцію, зупинити кров) для таких випадків у прийомному відділенні лікарні обладнали приміщення у “чистій зоні”, з окремим входом, там людині нададуть першу невідкладну допомогу та у разі необхідності відправлять в іншу лікарню, або спостерігатися до сімейного лікаря.

Наразі пік цієї хвилі очікується на кінець листопада, потім, сподіваються медики, якщо люди будуть дотримуватися епідеміологічних заходів, будуть вакцинуватися, є шанс, що хвиля піде на спад. І заклад повернеться до роботи у звичному режимі. Тож бережіть себе та будьте здорові.

Source: Біляївка.City
Participant: Галина Халимоник
Previous Post

Жорстока правда із-за ґрат

Next Post

В яких умовах працюють медики Біляївської лікарні, що спасають від ковіду мешканців Одеського району

Related Articles

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у Біляївці
Halina Khalimonyk

Після розголосу про ситуацію в Біляївській лікарні, сюди приїхав Міністр охорони здоров’я Ляшко

08.11.2021
В яких умовах працюють медики Біляївської лікарні, що спасають від ковіду мешканців Одеського району
Halina Khalimonyk

В яких умовах працюють медики Біляївської лікарні, що спасають від ковіду мешканців Одеського району

08.11.2021

Discussion about this post

Popular articles

  • “We are implementing many projects aimed at combating misinformation, supporting new media and civil society, as well as international cooperation. One of the areas is the Eastern Partnership, which includes Ukraine and Belarus. Such cooperation is very important because we are neighbors, we have a similar past and common views on the future.”

    Beatričė Narbutaitė,
    Project Assistant of the Eastern Europe Studies Center (Vilnius)

    26 shares
    Share 10 Tweet 7
  • Звонок из ада

    22 shares
    Share 9 Tweet 6
  • «Ни один человек не знает о Звягильском того, что знаю о нем я»

    18 shares
    Share 7 Tweet 5
  • Жорстока правда із-за ґрат

    7 shares
    Share 3 Tweet 2
  • Журналіст із 55-річним стажем Василь Марченко: «Газета – це більша відповідальність, ніж інтернет»

    4 shares
    Share 2 Tweet 1

Recent articles

Правозахисник Олег Мицик, коментар 4

08.11.2021
У Біляївській лікарні розгортають ковідний госпіталь у всіх відділеннях, окрім поліклінічного

У Біляївській лікарні розгортають ковідний госпіталь у всіх відділеннях, окрім поліклінічного

08.11.2021

Правозахисник Олег Мицик, коментар 3

08.11.2021
Запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню

Жорстока правда із-за ґрат

08.11.2021
Редактор черкаських онлайн-медіа Віктор Борисов

Редактор одного з перших черкаських онлайн-медіа Віктор Борисов: «Активісти не скуті правилами і нормами, як журналісти, тому їх люблять читати»

08.11.2021

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Eastern Europe Stdies Centre
Lietuvos Vystomasis Bendradarbiavimas
Lietuvos žurnalistų sąjunga
National Union of Journalist of Ukraine

SUPPORTING INDEPENDENT
REGIONAL MEDIA IN UKRAINE

The project is funded through Development Cooperation and Democracy Promotion Programme of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania.

The project is implemented by:
  • National Union of Journalist of Ukraine
  • Eastern Europe Studies Center (Vilnius)
  • Lithuanian Union of Journalists

© 2021 NSJU - National Union of Journalist of Ukraine

No Result
View All Result
  • Home
  • Project participants
  • Trainers
  • Terms of the competition

© 2021 NSJU - National Union of Journalist of Ukraine

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist